Close
Close

Brak produktów w koszyku.

OTHER: Styles in fashion – MINIMALISM

OTHER: Styles in fashion – MINIMALISM

Minimalizm to styl od zawsze uwielbiany przesz wszystkie kobiety. Styl, który nie ma czasu „upadków i wzlotów”, on jest zawsze najlepszy z najlepszych. Aż trudno uwierzyć, że coś zupełnie prostego, zarówno pod względem minimalnego zestawienia kolorów, jak i dodatków, może dawać tak niebywały efekt końcowy.BIEL I CZERŃ. To właśnie te dwa kolory stanowią podstawę tego stylu. Aczkolwiek nie tylko kolorystyka się liczy. Musi być zachowana należyta forma, odpowiedni dobór części stroju do siebie, ograniczone zdobienia lub najlepiej kompletny ich brak.

Minimalizm nie lubi też dużo dodatków. Biżuteria najlepiej sprawdzi się złota i srebrna. Nie ma mowy o dodatkowych kolorach. Tutaj ma nastąpić ich całkowite wyciszenie. Dobrze sprawdzą się też perły, które stanowią klasę samą w sobie i mówią wiele o dojrzałości kobiety.
Torebki  także dobieramy pozostając w standardowej palecie kolorystycznej. Zwracamy też dużą uwagę na wykonanie i jakość. Najlepiej jakby to był produkt porządnej marki lub od projektanta. Wtedy taka torebka posłuży nam na lata.

Buty, które są najważniejszym elementem w stylizacji kobiety, powinny być klasyczne. Stawiamy więc na szpilki (wysokość dowolna, ale najlepiej bez platformy). 
Minimalistyczne łączenia kolorystyczne często stosują też projektanci, zarówno w Polsce, jak i za jej granicami. Niebanalne formy i wzory, nawet jeśli stanowią główną część kolekcji, to nie zdaża się raczej żeby zabrakło minimalistycznych propozycji. Projektanci wiedzą, że prostotą i elegancją można w najprostszy sposób dotrzeć do odbiorcy. 

I na koniec. Minimalizm jak wcześniej napisałam to najczęściej połączenie bieli i czerni. Ale czy zawsze? Czasami nawet biel i czerń połączone ze sobą mogą stanowić za dużo na miano minimalizmu. W niektórych sytuacjach te połączenie barw może dawać coś niebywałego i odważnego, i wcale nie skromnego. Bardzo często zależy to od sytuacji. Idealnie można by tu dodać, że „Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia”. Zobaczcie sami.
Mam nadzieję, że nowa forma postów się Wam spodoba i będzie dla Was swego rodzaju poradnikiem. Piszcie też w komentarzach o jakim stylu byście chcieli dowiedzieć w kolejnym poście z tej serii.

7 comments

  1. drugi zestaw, bardzo mi się podoba:) lubię połączenia czarno-białe:)

  2. śliczny płaszcz w pepitkę!!

  3. Najlepszy trend ever!

    1. Dokładnie! Nie wyobrażam sobie mody bez minimalizmu!

  4. Minimalizm jest w cenie. Lubię, kiedy nie jest przekombinowanie.

  5. Buty L.A.M.B. obłędne. 🙂

  6. Kocham minimalizm <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close