Close
Close

Brak produktów w koszyku.

NAJLEPSZE CYTATY Z KSIĄŻKI “SKOŃCZ Z TYM SH*TEM” – GARY JOHN BISHOP

NAJLEPSZE CYTATY Z KSIĄŻKI “SKOŃCZ Z TYM SH*TEM” – GARY JOHN BISHOP

Jeśli naprawdę chcesz mieć niezwykłe życie, nie możesz trzymać się swojej zwykłej reakcji.

Dusza bowiem barwi się wyobrażeniami.

Bez ambicji człowiek niczego nie rozpocznie, a bez pracy- niczego nie skończy. Nikt nie wręczy Ci nagrody za nic. Musisz ją zdobyć.

Na tym polega zjawisko, które nazywamy życiem. Pragniemy zmian, ale jesteśmy uzależnieni od rutyny.

Bez względu na to, co chcesz osiągnąć w życiu, będziesz musiał pogodzić się z faktem, że to wymaga walki, która bywa przytłaczająca. Pod wieloma względami ogranicza Cię właśnie twoja uparta wiara, że realna zmiana powinna być przyjemna.
Tymczasem rozwój- realny,sejsmiczny życiowy wstrząs- boli. Czasem bardzo.

Jeśli przez cały czas marzysz o tym, żeby być szczęsliwy, to naturalnie Twoim punktem wyjścia jest brak szczęścia.

Twoja utrwalona prawda wciąż obowiązuje- dzięki Tobie. Sam ją podtrzymujesz. Teraz zależy jedynie od Ciebie.

Z jednej strony przeszłości nie da się zmienić, ale z drugiej-możesz zmienić sposób w jaki ją widzisz i wyjaśniasz.m A wtedy zmienią się uczucia, jakie w Tobie budzi, co z kolei zmieni- w każdym znaczeniu tego słowa- Twoją przeszłość. A przynajmniej sposób w jaki na Ciebie wpływa.

Serio? Sam robisz z siebie ofiarę i skazujesz się na totalną przeciętność. Jak większość ludzi wolisz się tłumaczyć niż zabrać do roboty.

Niczym nie różnisz się od innych! Nosisz w sobie mnóstwo niewykorzystanego potencjału, jesteś niepowtarzalny i możesz wpływać na świat i otaczających Cię ludzi, a Ty marnujesz czas, zasłaniając się wymówkami.

Nieświadomie skonstruowałeś wewnętrzny układ odniesienia, którym kierujesz się, żeby przetrwać i zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa. Żeby Twoje życie pozostawało bez zmian. Na tym właśnie polega paradoks. Takie podejście motywuje Cię do rozwoju (i podejmowania ryzyka), a równocześnie każe Ci nieustannie trzymać się tych samych wytycznych, bo dzięki nim jesteś bezpieczny.

Jesteśmy tym, kogo udajemy, dlatego musimy uważać kogo udajemy.

Każdy człowiem uważa granice własnego pola widzenia za granice świata. To błąd ludzkiego intelektu.

W gówniane życie trzeba włożyć tyle samo wysiłku c w fajne. A tylko Ty możesz wybrać, które wolisz.

Pamiętaj, że opór budzi upór.To z czym walczysz w życiu staje się coraz silniejsze.

Jeśli oddajesz się z lubością żądzy odwetu, któregoś dnia możesz się o tym boleśnie przekonać. Gdy chowasz do kogoś urazę, najbardziej cierpisz na tym Ty sam.

Proces zwany życiem jest rozgległy, złożony, noeprzywidywalny, a chwilami kompletnie przytłaczający.

Twoje wewnętrzne zmagania często nie mają nic wspólnego z okolicznościami zewnętrznymi.

Korygujemy swoje marzenia albo kryjemy się z nimi, żeby swię nie rozwiały. Trzymamy je w bezpiecznym miejscu. Odkładamy na później. Na kiedyś. Na świete nigdy. Godzimy się na mniej satysfakcjonującą egzystencję.

Zastanów się nad tym… Czy możesz rozpocząć zupełnie nowe życie, które przyniesie Ci nieznane dotąd doświadczenia, sam nie zmieniając się ani trochę? NIE!

Ale na tym właśnie polega problem z poszukiwaniem. To bestia o niepohamowanym apetycie. Zawsze domaga się kolejnej ofiary. Uzależniasz się od tej pogoni. Tęsknoty za „bytem”, który nie jest Tobą, nie da się zaspokoić.

Niecierpliwość żąda niemożliwości- mianowicie osiągnięcia celu bez środków. Ale.. musimy mieć cierpliwość przejścia całej tej długiej drogi, gdyż każdy z jej poszczególnych momentów jest konieczny.

Twoje życie potoczy się tam gdzie skierujesz myśli, czas, energię i działania, nawet jeśli ulegasz złudzeniu, że właśnie rozwiązujesz swoje problemy. Jeśli nieustannie usiłujesz rozwiązać jakiś problem, to wypełniasz swoje życie porblemami.

Niczego nie zmienisz walcząc z otaczającą Cię rzeczywistością. By coś zmienić zbuduj nowy model, który sprawi, że obecny się zdezaktualizuje.

Rzecz skonstruowaną można kochać dopiero po tym jak powstanie; ale rzecz stworzoną kocha się , zanim jeszcze zaistnieje.

Nieważne co robisz, ważne żebyś to zrobił. Nie znajdziesz swojej drogi, dopóki stoisz w miejscu.  Zycie to wielki eksperyment.. Siedząc na tyłku i zamartwiając się, jak je spędzić nic nie zdziałasz. Całe mnóstwo niesamowitych odkryć było dziełem przypadku. Po prostu zrób coś, a jeśli Ci nie wyjdzie spróbuj czegoś innego. Nie ma czegoś takiego jak sekret dobrego życia. Eliksir szczęścia nie istnieje. Żaden mistyczny rytuał nie sprawi, że staniesz się najlepszą wersją siebie, ani nie natchnie Cię poczuciem newage’owego sensu istnienia.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close