Close
Close

Brak produktów w koszyku.

FIT – 4 efektywne ćwiczenia na mięśnie brzucha

FIT – 4 efektywne ćwiczenia na mięśnie brzucha

Na górne partie brzucha róbcie zwykłe PÓŁ BRZUSZKI (nie całe brzuszki- ponieważ te działają bardzo niekorzystnie na Wasz kręgosłup). Zróbcie sobie ich 3-4 serie po 20,20,15,15, bądź na przemian z innym ćwiczeniami i wtedy np każde ćwiczenie za każdym razem po 30sekund (tzw. obiegi). I takie obiegi także około 3.

Na dolne partie brzucha polecam pół brzuszki Z UGIĘTYMI  NOGAMI. Niby prawie takie samo ćwiczenie jak powyżej, ale jednak przy wykonywanie go czujemy przede wszystkim dolny brzuch. Liczba powtórzeń taka sama jak powyżej.

Na skośne mięśnie brzucha dobre są wszystkie ćwiczenia gdzie ręką przyciągamy brzuch do przeciwnej nogi.
I ćwiczenie: leżymy na plecach i naprzemiennie przyciągamy lewą nogę do prawej ręki i na odwrót. Tułów mamy cały czas uniesiony.
II ćwiczenie: Zakładamy “nogę na nogę” i przyciągamy brzuch lewą ręką do prawej nogi, a następnie prawą ręką do lewej nogi
III ćwiczenie: Nogi mamy ugięte i skrzyżowane. Tułów unosimy do góry i naprzemiennie przyciągamy brzuch (raz przyciągając lewy łokieć, raz prawy)
Pamiętamy, że w tych ćwiczeniach daną ilość powtórzeń wykonujemy na obie strony!

Plank, czyli tzw. deska to wg mnie najlepsze i najskuteczniejsze ćwiczenie na cały brzuch. Wspaniale przede wszystkim wzmocni Wasz brzuch. Deskę wykonujemy w takiej pozycji jak przedstawia ilustracja, nie podnosimy pupy ani za wysoko, ani za nisko. Skupiamy się, aby cały czas maksymalnie czuć brzuch. Ćwiczenie to wykonujemy przez minimum 30s, najlepiej 60s. Możemy to wpleść pomiędzy nasze ćwiczenia, albo robić jako ostatnie ćwiczenie na brzuch i wtedy najlepiej będzie, jeśli będziemy trzymać najdłużej ile damy radę.

UWAGA! Pamiętajcie, że jeżeli zależy Wam na mięśniach to przede wszystkim skupiajcie się na jakości, a nie ilości! Z każdym razem też skupcie się aby na maksa pracować brzuchem, a nie plecami czy rękoma. I wiedzcie, że każda systematyczna praca zawsze popłaca! 🙂
Bardzo Was proszę o wysłanie JEDNEGO SMSA, którego koszt wynosi 1,23zł. W końcu nadzieja umiera ostatnia, także jeśli możecie sprawcie, aby ta nadzieja przerodziła się w rzeczywistość. WSZYSTKO W WASZYCH RĘKACH. 
Pieniążki z smsów zostaną przeznaczone na Fundację Dzieci Niczyje.

12 comments

 1. świetne ćwiczenia, faktycznie przy dłuższym ich wykonywaniu na pewno są efekty 🙂

 2. właśnie takie ćwiczenia znajdują się w ćwiczeniach ABS Z Mel B 🙂

  1. Z Mel B ćwiczyłam więc bardzo możliwe 🙂 Teraz po prostu mieszam już sobie te najlepsze ćwiczenia z różnych programów.

 3. Często je wykonuję 🙂 no brzuszek masz super poza tym!

  1. Dzięki Ci Kochana! To znaczy, że praca nie idzie na marne! 🙂

 4. ładny brzuch ;D
  jak się zbiorę do ćwiczeń to wykonuje te tutaj podane ;D

 5. Chyba czas się zmotywować i wykorzystać tych kilka dni wolnego na systematyczne ćwiczenia 🙂 Dalej będzie już z górki 😉

  1. No pewnie. Może nie sam początek najgorszy, ale później tak ten 4,5 dzień, przetrwać to i wkręcić się a potem już z górki! Potem boli jak nie można potrenować ;D

 6. fajny efekt !:) i masz bardzo ładne ciałko

  1. Dziękuję bardzo za miłe słowa 🙂

 7. Motywujesz! Czas wziąć się za siebie:)

  1. A mnie motywują takie słowa ^_^ Dziękuję Ci i trzymam kciuki za Ciebie! :*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close